Wieści z rynku warzyw

Pogoda nie rozpieszcza zarówno producentów owoców, jak i warzyw. Jest jak na tą porę roku zimno, a padający od pewnego czasu, intensywny deszcz bardzo niekorzystanie wpływa na wszelkiego rodzaju uprawy polowe. Wszechobecna woda powoduje podgniwanie przy korzeniach młodej kapusty. Opóźnione będą w tym roku także papryka, cukinia i ogórki. Bardzo utrudnione jest także sadzenie ziemniaków oraz wysiew warzyw korzeniowych, gdyż stojąca woda uniemożliwia wjechanie ciężkiego sprzętu.

W tym roku ogórki będą drogie
Jeszcze dwa tygodnie temu wyglądało na to, że ten rok będzie rokiem ogromnej podaży ogórków spod osłon. Z dnia na dzień było ich na rynku więcej a ceny spadały. Jednak ulewne deszcze całkowicie zniweczyły te prognozy.

Marchew młoda – import na razie tańszy
Na rynku jest już młoda marchew, zarówno importowana, jak i z upraw krajowych. Krajowej marchwi póki co jest niewiele. Nie jest też ona, w stosunku do marchwi importowanej, dużą konkurencją pod względem ceny.

Ceny polskich kalafiorów
Ceny kalafiorów krajowych na razie pozostają stabilne. Wzrostowi podaży i w konsekwencji spadkowi ceny przeszkadza oczywiście pogoda.

Deszcz zagraża uprawom fasolki szparagowej
Wśród upraw zagrożonych ostatnimi opadami deszczu są też uprawy fasolki szparagowej. Stosunkowo niskie, jak na tę porę roku, temperatury opóźniają wegetację a nadmiar wilgoci zagraża jakości fasolki i wielkości zbiorów.
Źródło: www.fresh-market.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności