Wieści z rynku warzyw

Na zielonych rynkach papryka czerwona wykazuje dość duże zróżnicowanie cenowe. Spada też cena sałat w bieżącym tygodniu, zwłaszcza tych importowanych.

Papryka czerwona – idrożej, i taniej
Mocno zróżnicowały się, na początku tygodnia, ceny papryki czerwonej. W poniedziałek, na rynku hurtowym w Broniszach, minimalna cena papryki sprowadzanej z Holandii, wynosiła 75 zł/karton 5 kg. Cena maksymalna natomiast ukształtowała się na poziomie 83 zł/karton 5 kg. Tak duże rozbieżności cenowe wynikają z różnic w jakości oferowanej papryki. W poniedziałek, na rynku było jeszcze sporo towaru z wcześniejszych dostaw.

Atrakcyjne sałaty
Cena importowanych sałat znowu spadła, choć obniżki nie są tak duże, jak te, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. W poniedziałek cena sałaty lodowej importowanej z Hiszpanii wynosiła 28 zł/karton 10 szt.

Sprowadzana z Włoch sałata karbowana miała cenę 28 zł/karton 12 szt. Stabilna pozostawała natomiast cena polskiej sałaty lodowej 25 – 28 zł/karton 16 szt., co ma związek z gorszą pogodą.

Źródło: fresh-market.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności