Wieprzowina QAFP w diecie seniorów

Dieta seniorów powinna być ułożona ze szczególną dbałością, urozmaicona i dostosowana do wieku oraz trybu życia osób starszych. Nie oznacza to jednak, że ma być nudna, wręcz przeciwnie, powinna być bogata w składniki odżywcze, różnorodna, a przede wszystkim smaczna. Znakomitym produktem wysokiej jakości jaki powinien znaleźć się w menu seniorów jest kulinarna wieprzowina oraz wędliny ze znakiem QAFP.


Delikatna polędwiczka, soczysty schab, krucha szynka, smakowita karkówka i łopatka to szlachetne części wieprzowiny oferowane w Systemie Gwarantowanej Żywności, które są doskonałym źródłem białka wpływającym korzystnie na układ odpornościowy, a zarazem jednym z najlepszych źródeł przyswajalnego żelaza. Swoisty zapach, odpowiednia struktura (marmurkowatość) mięsa i odpowiednia zawartość tłuszczu śródmięśniowego, który jest nośnikiem smaku i daje energię, to walory kulinarnego mięsa wieprzowego certyfikowanego w systemie QAFP, które wpływają na jego wyjątkową smakowitość.

W diecie seniorów nie powinno zabraknąć również apetycznych wędlin produkowanych z wysokojakościowego mięsa wieprzowego QAFP.Przy ich produkcji nie stosuje się substancji poprawiających smak i zapach (np. glutaminian sodu) ani sztucznych barwników, dodawane są tylko naturalne przyprawy, co ważne obniża się zawartość soli. Dzięki próżniowemu pakowaniu kulinarna wieprzowina i wędliny ze znakiem QAFP zachowują taką samą, powtarzalną, wysoką jakość i wszystkie wartości, aż do terminu podanego na opakowaniu. Ponadto mięso wieprzowe QAFP charakteryzuje się bardzo wysoką mięsnością i niewielkimi ubytkami w trakcie obróbki termicznej co ma niebagatelne znaczenie dla portfela konsumentów.

Z kulinarną wieprzowiną i wędlinami QAFP talerze seniorów będą pełne bogatego, naturalnego smaku i zdrowia. Warto sięgać po te wysokiej jakości produkty aby cieszyć się ich znakomitym smakiem każdego dnia!

Źródło: Samuel Skrzysz