fbpx
Strona głównaWiadomościWiemy, ile zarabia kombajnista. A ile zarabia operator ciągnika w Polsce i...

Wiemy, ile zarabia kombajnista. A ile zarabia operator ciągnika w Polsce i innych krajach UE?

W żniwa każda para rąk do pracy się przyda a co za tym idzie w ofertach pracy nie brakuje również propozycji dla traktorzystów. Jednakże w tym przypadku stawki są sporo niższe niż w przypadku operatorów kombajnów.

Przeglądając oferty pracy dla operatorów ciągników można zauważyć, że ogłoszeń jest całkiem sporo, nawet więcej niż dla kombajnistów. Niestety stawki proponowane przez pracodawców dość mocno odbiegają od tych, jakie może zarobić operator kombajnu.

Kombajnista zarobi więcej niż w zeszłym roku. O ile?

Obecnie wśród ogłoszeń najniższą stawką godzinową, bo takich ogłoszeń z rozliczeniem godzinowym jest najwięcej, jest 20 zł netto. Niemniej jednak tego typu ogłoszenia są w mniejszości i większość ogłoszeń oscyluje w granicach pomiędzy 25 a 30 zł netto za godzinę pracy.

Pojawiają się także ogłoszenia pracy na pełen etat, gdzie traktorzysta może na początek zarobić minimum 4 tys. zł brutto miesięcznie. Jednakże doświadczeni operatorzy tych maszyn mogą liczyć na minimum 6 tys. zł brutto, a stawki u niektórych pracodawców mogą dojść nawet w pobliże 9 – 10 tys. brutto miesięcznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że tego typu ogłoszeń z tak wysokimi stawkami jest stosunkowo mało.

Inną kategorię ogłoszeń stanowią oferty pracy za granicą naszego kraju, gdzie stawki są dużo wyższe niż na rodzimym podwórku. Dla przykładu we Francji operator ciągnika może liczyć na minimum 12,5 euro za godzinę wykonanej pracy. Podobnie wysokie stawki obowiązują chociażby w Niemczech czy Holandii.

Te niższe stawki dla traktorzystów wynikają m.in. z faktu, że ludzi posiadających prawo jazdy kategorii T jest więcej, niż tych którzy obsłużą prawidłowo kombajn, a co za tym idzie pracodawcy mogą wybierać spośród większej liczby potencjalnych pracowników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.