Wielozadaniowe wykaszarki z Husqvarny

Husqvarna opracowała nową generację sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni. Dzięki szybkim w montażu przystawkom do wykaszarek z serii FR można będzie wykonać wiele zadań jedną maszyną. Począwszy od wycinania zarośli, poprzez ścięcie mniejszego drzewka, na wykaszaniu trawnika skończywszy. Nowe wykaszarki posiadają kompletny zestaw do cięcia: tarczę tnącą, nóż z podkładką dystansową oraz głowicę żyłkową.

W wykaszarkach 336FR i 345FR zwiększono moc silnika, zredukowano poziom wibracji, również włączenie sprzętu jest łatwiejsze, a także łatwo jest wymienić osłonę, dzięki zatrzaskowemu mocowaniu. Zadbano także o ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Model 336FR jest lżejszy od 345FR, ale ten z kolei posiada mocniejszy silnik. Jest on przeznaczony do cięższej i bardziej regularnej pracy.

Technologia X-Torq®
Wykaszarki serii FR zostały wyposażone w technologię X-Torq®, która oprócz zwiększenia mocy silnika, redukuje zużycie paliwa nawet o 20%. Jednocześnie ogranicza emisję szkodliwych substancji do 75%, w porównaniu do podobnych maszyn nieposiadających tej technologii.

Przydatne i łatwe w użyciu
Wykaszarki 336FR i 345FR bardzo łatwo wyposażyć w różne urządzenia tnące. Magnetyczna zawleczka sprawia, że wymiana przystawki tnącej jest bardzo prosta. Co więcej, wykaszarkę można wygodnie odłączyć od szelek operatora przez naciśnięcie mechanizmu zwalniającego. Dzięki temu do wymiany narzędzi tnących nie trzeba zdejmować szelek. Mechanizm łatwo dostępny, nawet gdy operator nosi kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy na wierzchu uprzęży.

Do modelu 336FR dedykowane są szelki Balance 55, zaś do 345FR odpowiednia jest uprzęż Balance X. Model ten posiada szeroką, wentylowaną powierzchnię tylną, a także szerokie pasy na ramiona. Redukuje to napięcie, jednocześnie równomiernie rozmieszczając obciążenie pomiędzy ramionami, klatką piersiową i biodrami.

Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2009 rok osiągnęły poziom 34 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15.000. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com.

Źródło: Husqvarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności