fbpx
Strona głównaPozostałeWielkopolska: spotkanie w sprawie mleka

Wielkopolska: spotkanie w sprawie mleka

W kolejnym województwie, po zachodniopomorskim, odbyło się spotkanie dotyczące złej sytuacji w mleczarstwie. Tym razem w Wielkopolsce. W siedzibie tamtejszej Izby Rolniczej, w dniu 30 stycznia br., obok wicewojewody i przedstawicieli agencji rolnych, do rozmów zasiedli przedstawiciele 16 mleczarni z regionu.

Moderatorem dyskusji był P.Walkowski – prezes WIR (na zdjęciu). W toku spotkania wskazano na główne problemy sektora mleczarskiego i producentów mleka oraz sformułowano następujące wnioski:
1. Wprowadzić rodzaj dopłaty do litra mleka, która pomogłaby producentom zrekompensować straty powstałe w wyniku spadku cen mleka w skupie.
2. Wprowadzić zmiany w przepisach, by spółdzielnie mogły korzystać z takiego wsparcia, jakie posiadają grupy producenckie.
3. Wnioskować do Agencji Rynku Rolnego o szybszą wypłatę środków za akcję “szklanka mleka”.
4. Ustalić górną granicę marży dla supermarketów i sieci handlowych, po przekroczeniu której cały zysk powinien być odprowadzany do budżetu państwa.
5. Jeśli jest wola połączenia się dwóch spółdzielni, powinno to być zwolnione z wszelkich opłat.
6. Zabezpieczyć środki na promocję wielkopolskich produktów mleczarskich z Funduszu Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

opr. Wrp.pl
źródło i foto: WIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.