Wielkie otwarcie w Trouw Nutrition Polska

19 czerwca do Grodziska Mazowieckiego na uroczyste otwarcie nowej linii produkcyjnej fabryki Trouw Nutrition Polska zjechało niemal tysiąc producentów i hodowców zwierząt z całej Polski. Nowa linia pozwala na wyprodukowanie każdego koncentratu paszowego dla zwierząt gospodarskich.

Zarząd Trouw Nutrition International reprezentował Jan Smulders, Dyrektor Zarządzający Regionu Europa Środkowo-Wschodnia i Azja. Zarząd Trouw Nutrition Polska reprezentował Dyrektor Generalny Jurgen Verkuyten. Wśród gości obecny był także burmistrz Grodziska Mazowieckiego Piotr Galiński.

W samo południe uroczystość, połączoną z wielkim piknikiem, rozpoczął Jan Smulders, który w swoim wystąpieniu podkreślił wiodącą rolę koncernu Nutreco, jako światowego lidera w żywieniu zwierząt i produkcji pasz dla ryb. Wspomniał także o znaczeniu jakości w funkcjonowaniu ponad 100 firm w 80 krajach świata, wchodzących w skład Nutreco. Istotnym elementem prezentacji Jana Smuldersa było podkreślenie roli polskiego rynku w dalszych planach rozwojowych koncernu. Kolejny mówca – Jurgen Verkuyten zaprezentował nową linię koncentratów Bono.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć nową linię do produkcji prestarterów dla prosiąt i koncentratów dla trzody chlewnej, bydła i drobiu oraz systemy kontroli zapewniające najwyższą jakość produktów.

Po oficjalnych wystąpieniach i prezentacji multimedialnej organizatorzy zapewnili przybyłym gościom porcję nie lada rozrywki. Kiedy na scenę wkroczył, oczekiwany przez wszystkich, Grzegorz Halama, chyba najbardziej znany polski hodowca kurczaków, brawom nie było końca. Komik wprawił wszystkich w doskonały nastrój.

Występ teatru performance Glinoludy” był okazją do oryginalnej prezentacji najnowszego produktu firmy Trouw Nutrition Polska – wysokiej jakości koncentratu dla trzody chlewnej Bono Black, opracowanego przez zespół ekspertów Trouw Nutrition Polska.

W piątek na terenie fabryki w Grodzisku Mazowieckim atrakcjom nie było końca. Liczne konkursy, występ zespołu muzycznego, pokazy fire-show, biesiada przy suto zastawionych ławach, aż wreszcie wręczane na koniec imprezy upominki w postaci koncentratu Bono Black sprawiły, że wszyscy goście wyjeżdżali z Grodziska Mazowieckiego bardzo zadowoleni, niecierpliwie oczekując kolejnego pikniku w Trouw Nutrition Polska.

Zespół Trouw Nutrition Polska serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie na piknik w Grodzisku Mazowieckim. Do następnego spotkania! Bo Nam zależy!

Wydajność nowej linii produkcyjnej fabryki Trouw Nutrition Polska wynosi 12 ton/h koncentratów oraz 5 ton/h prestarterów. Linia jest wyposażona w 60 silosów surowcowych o łącznej objętości 1332 m3, jeden mieszalnik o pojemności 2000 litrów, cztery wagi automatyczne dla surowców sypkich i dwie wagi dla surowców płynnych. 60 surowców odważa się automatycznie, a kilkadziesiąt kolejnych może być dozowane ręcznie, poprzez specjalnie do tego zamontowaną wagę dodatku ręcznego.


Informacja na temat nowej linii produkcyjnej

Nowa linia produkcyjna Trouw Nutrition Polska pozwala na wyprodukowanie każdego koncentratu paszowego dla zwierząt gospodarskich. Kontrola procesu technologicznego obejmuje trzy etapy. Na pierwszy składa się kontrola surowców – każdy z nich na wejściu jest poddany kontroli przez laboratorium zakładowe, ze szczególnym naciskiem na substancje niepożądane. Na tym etapie następuje nadanie kodu kreskowego, który pozwala na pełną identyfikację na każdym etapie: od surowca do produktu u klienta. Drugi etap to kontrola procesu produkcyjnego – przeprowadzane są testy homogenności, cross-contaminacji (efekt przeniesienia) i trwałości granulatu (dotyczy to prestarterów dla prosiąt). Ostatnim etapem jest kontrola produktu gotowego, która obejmuje wizualną kontrolę produktu oraz kontrolę składników pokarmowych. Produkcja w Grodzisku Mazowieckim ma zaspokoić głównie zapotrzebowanie rynku krajowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności