Wielki Land Rover Piknik z okazji 60-tych urodzin marki

Minęło dokładnie 60 lat, od kiedy to w roku 1948 w Amsterdamie podczas pokazu motor-show został po raz pierwszy pokazany oryginalny Land Rover. Obecny Defender wywodzi się dokładnie z owego pierwszego samochodu znanego jako Seria 1-wsza. To jeden z najdłużej produkowanych samochodów na świecie. N

Potrzeba tworzenia samochodu, który pokona każdy teren uczyniła markę Land Rover sławną na całym świecie. Dodając do tego wszechobecny duch przygody oraz uporczywość w odkrywaniu całkiem nowych innowacyjnych technologii – czyni rzeczą całkowicie zrozumiałą powiększanie się marki o nowe modele. Dzisiaj Land Rover to marka niezwykle silna, ze swoją 5. modelową gama, na czele z Range Roverem i rekordową całkowitą sprzedażą – ponad 226 000 samochodów w 2007 roku.

Historia marki Land Rover jest długa, zaczęła się w roku 1948 wprowadzeniem bardzo prostego modelu Land Rover. Od tego momentu każdy Land Rover oraz Range Rover został zaprojektowany i zbudowany w odpowiedzi na wcześniej założone cele: stworzenie mocnego samochodu terenowego z napędem 4×4 będącego połączeniem niezwykłego komfortu, elegancji oraz prawdziwych możliwości terenowych – tak aby jadąc nim móc także poczuć sens przygody.

Duch przygody zagościł w samochodach Land Rover już od samego początku ich istnienia. Land Rover był słusznym wyborem dla poszukiwaczy przygód, naukowców, przyrodników, odkrywców, badaczy czy sportowców – wszyscy oni z wielkim entuzjazmem używali Land Roverów wykorzystując ich niezwykłe zdolności w jeździe nawet w ekstremalnie trudnym terenie. Wiele ekspedycji, trwałości Land Roverowi, zawdzięcza swój sukces. Od 60 lat samochody Land Rover są używane również przez wiele organizacji humanitarnych, stowarzyszeń na rzecz ochrony przyrody czy ekspedycji naukowych – m.in. Fundacja Born Free, Biosphere, Earthwatch, Królewskie Towarzystwo Geograficzne (IBG) oraz Chińskie Towarzystwo Poszukiwawczo-Badawcze.

Od momentu zaprojektowania w 1948 roku pierwszego samochodu, Land Rover jest identyfikowany z niezwykłymi samochodami z napędem 4×4. Defender, Freelandeer, Discovery i flagowy Range Rover stały się synonimem miejskiego stylu, komfortu, luksusu, a za razem niezwykłych możliwości terenowych. To zdumiewająca historia samochodu z napędem 4×4, który przeszedł niesamowitą ewolucje w przeciągu ponad pół wieku swojego istnienia – ewoluował od legendarnego, twardego, użytkowego, mocnego, do samochodu pełnego elegancji, luksusu i komfortu, nie zaniedbując żadnej ze swych podstawowych cech.

Kluczem do sukcesu było to iż Land Rover jak żaden inny samochód, daje pasażerom poczucie przygody – czy to w miejskiej dżungli czy w dzikich ostępach na Borneo. Land Rover daje pasażerom niesamowicie dobre samopoczucie. Jak również fakt, że podczas gdy marka dywersyfikowała gamę swoich produktów: od skromnego Defendera i Freelandera do bujnego Discovery i potężnego Range Rovera, pionierskiego SUV-a, nie było żadnych kompromisów w kwestii właściwości terenowych – czego nie można powiedzieć o rywalach” – powiedział Roger Crathorne, Kierownik ds. komunikacji technicznej Land Rovera.

Dla uczczenia 60-tych urodziny Land Rover zapraszamy na święto marki i jej pasjonatów – Pierwszy Oficjalny Zlot Samochodów Land Rover, organizowany przez Generalnego Importera Samochodów Land Rover w Polsce.

Wielki Land Rover Piknik
Odbędzie się w Folwarku Klepisko w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w dniach 20-21 września 2008.

Impreza odbędzie się w formule rodzinnego pikniku, podczas którego każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – miłośnicy klasycznej motoryzacji i nowoczesności, dzieci i dorośli, osoby ceniące sobie rywalizację w rajdach terenowych i rodziny aktywnie spędzające czas na podróżach, wielbiciele dalekich wypraw na krańce Świata oraz Ci, którzy przekładają komfort i bezpieczeństwo podróżowania nad wszystkie inne cechy Land Roverów.

Przez dwa dni obejrzeć będzie można wystawę różnorodnych samochodów Land Rover od najstarszych, historycznych aż po najnowsze modele, samochody specjalne: wyprawowe, rajdowe, służb mundurowych, Defendery specjalnego przeznaczenia, pracujące pod ziemią w kopalniach oraz wykorzystywane przez służby ratownicze m.in. GOPR. Dla zainteresowanych dalekimi podróżami prezentacje i ciekawe opowiadania o wyprawach, podróżach, rajdach terenowych poparte zdjęciami i filmami. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, atrakcji muzycznych i m.in. koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry szkockiej a na finał w sobotni wieczór koncerty Raz Dwa Trzy i Waglewski Fish Amade.

Zlot wsparli Partnerzy marki: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uczyć będzie pierwszej pomocy poprzez Uniwersytet Pierwszej Pomocy, Podhalańska Grupa GOPR zaprezentuje swoje umiejętności i wiele, wiele innych…

Więcej informacji wraz z warunkami uczestnictwa na stronie www.landrover60.pl

opr. MS/Wrp.pl
foto: www.landrover.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj