fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaWielki finał BASF PROCAM CUP 2022 już w sobotę!

Wielki finał BASF PROCAM CUP 2022 już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu odbędzie się wielki finał turnieju BASF PROCAM CUP 2022. Osiem najlepszych drużyn z całej Polski walczyć będzie o wyjazd na mecz Reprezentacji Polski.

Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się rekordową popularnością. Łącznie udział w turnieju wzięło ponad 1200 dzieci rywalizujących o awans do wielkiego finału podczas ośmiu turniejów regionalnych, w których rozegrano 120 meczów, zdobyto 347 punktów i strzelono 424 bramki. Emocje, jakie towarzyszyły wszystkim spotkaniom są nie do opisania. Fantastyczne gole, walka od pierwszej do ostatniej minuty, uśmiechy na twarzach dzieci – to wizytówka turnieju BASF PROCAM CUP.

Turnieju, który zapoczątkowany został w roku 2017. Głównym celem i ideą wydarzenia jest kreowanie pozytywnych emocji, promocja zasad fair play, oderwanie młodzieży od wirtualnej rzeczywistości. Za organizacje przedsięwzięcia odpowiadają dwie współpracujące ze sobą firmy: PROCAM Polska i BASF Polska. – Turniej pokazuje, że piłkarskie talenty i diamenty są właśnie w małych miejscowościach i obszarach wiejskich. Cieszę się, że nasze wydarzenie cieszy się tak dużym zainteresowaniem i wierzę, że w myśl hasła „Pole do sukcesu” otworzymy drzwi do sportowych karier wielu młodym talentom – mówi Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

W maju i czerwcu w ramach turniejów regionalnych wyłonieni zostali finaliści rywalizacji.
Jest o co walczyć bowiem zwycięzca szóstej edycji wydarzenia pojedzie na wrześniowy mecz Polska – Holandia, który w ramach Ligi Narodów odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory triumfatorami turniejów BASF PROCAM CUP byli: Giganci Radymno, LKS Korzenica, Sparta Sycewice oraz Champions Ryjewo. Kto dołączy do grona zwycięzców ogólnopolskiej rywalizacji?

Województwa podkarpackie i pomorskie zdominowały wcześniejsze edycje naszego wydarzenia. W tym roku stawka finałowa jest niezwykle mocna. Trudno przewidzieć
i wytypować faworyta. Jedno jest pewne: zwycięzcami naszego turnieju będą wszyscy jego uczestnicy. Przed nami piłkarskie święto w Kołobrzegu
– komentuje Artur Juszczyński, Dyrektor Sprzedaży Agricultural Solutions BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Początek finałowej rywalizacji zaplanowany został na sobotę 18 czerwca na godzinę 10:00. Osiem drużyn podzielonych zostało na dwie grupy. Do półfinałów turnieju awansują po dwa najlepsze zespoły. W grupie A znalazły się drużyny: Osiczanka Osice (woj. pomorskie), KS Fara Pelikan Żydowo (woj. zachodniopomorskie), AP Gryf Kamień Pomorski (woj. zachodniopomorskie), GKS Delta Słupno (woj. mazowieckie). W grupie B rywalizować będą natomiast: Iskra Pasikurowice (woj. dolnośląskie), Jantar Ustka (woj. pomorskie), AP Wisła Brzeźnica (woj. małopolskie) i GKS Wikielec (woj. warmińsko-mazurskie).

Warto również wspomnieć, że podczas imprezy uczestnicy i kibice próbują ustanowić nowy rekord Polski U-11 w podbijaniu piłki na przemian prawą i lewą stopą. Aktualny rekord należy do Jakuba Banasińskiego, który podczas turnieju eliminacyjnego w Środzie Śląskiej podbił aż 574 razy! Zawodnik Iskry Pasikurowice zapowiedział, że nie jest to jego ostatnie słowo, bo swój rekord postara się pobić podczas wielkiego finału w Kołobrzegu.

Gościem specjalnym turnieju finałowego będzie raper Mezo, który wystąpi podczas ceremonii medalowej, około godziny 15:30. Mecz finałowy odbędzie się o godzinie 15:00.

Harmonogram turnieju finałowego: http://procamcup.pl/terminarz-wyniki/terminarz-wyniki-2022/kolobrzeg-wielki-final-2022/

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.