Wielkanocne smaki i smaczki

Wielkanocne smaki i smaczki

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w dniach 16–18 kwietnia przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje ,,Kiermasz Wielkanocy’’.

Wystawcami będą producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych z całego kraju. Na stoiskach będzie można kupić wszystko to, co przyda się na wielkanocnym stole począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi.

– Podczas kiermaszu będzie można kupić wędliny i wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo oraz miody i wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością będą potrawy tatarskie. Nie zabraknie również serów krowich i kozich, przetworów z warzyw i owoców – informuje CDR.

Natomiast dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne znajdą się przepiękne, barwne pisanki i ręcznie dziergane serwety. Na najmłodszych odbiorców czekać będą ręcznie robione zabawki.

Źródło: CDR