fbpx
Strona głównaPrawo i finanseWiększy limit i wyższe stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

Większy limit i wyższe stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

29 października w trzecim dniu 32. posiedzenia Senatu RP  wyższa izba naszego Parlamentu wprowadziła 2 poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Jak podaje Kancelaria Senatu RP, mają one na celu zwiększenie kwoty zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, poprzez zmianę wskaźników stosowanych do określenia rocznego limitu takiego zwrotu ze 110 do 130 zł (grunty rolne) oraz z 40 do 60 zł (jednostki przeliczeniowe bydła). Zwiększają też maksymalny limit wydatków budżetu państwa będących skutkiem finansowym ustawy w latach 2022–2031.

Nowelizacja ustawy zakłada również zwiększenie limitu oleju napędowego, od którego będzie przysługiwać zwrot akcyzy, ze 100 l do 110 l zużywanego na 1 ha upraw rolnych. Podnosi też z 30 l do 40 l limit zużycia oleju napędowego w przeliczeniu na dużą jednostkę przeliczeniową bydła dla producentów rolnych i hodowców bydła.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.