Większa kwota mleczna

– Mam dobrą wiadomość dla polskich rolników – mamy zwiększoną kwotę mleczną o blisko 190 tys. ton już w roku kwotowym 2008/2009″ – poinformował wczoraj minister Marek Sawicki. N

Na wczorajszej konferencji prasowej szef resortu rolnictwa poinformował, że polscy producenci mleka będą mogli skorzystać z większego limitu produkcji.
– Mam też dobrą wiadomość dla polskich rolników – mamy zwiększoną kwotę mleczną o blisko 190 tys. ton już w roku kwotowym 2008/2009″ – poinformował minister Marek Sawicki o decyzji unijnej Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa. Szef resortu podkreślił jednocześnie, że wraz ze zwrotami kwot mlecznych i spodziewanym poziomem produkcji, będziemy mieli do rozdysponowania ponad 500 tys. ton kwoty mlecznej. – Jest to sygnał dla rolników, że warto w najbliższych latach produkcję mleczarską rozwijać – powiedział minister Marek Sawicki i dodał -że w związku z tym będziemy proponowali nieco inny sposób rozdysponowania tej rezerwy poprzez nowelizację ustawy o kwotowaniu mleka”.
Minister zwrócił także uwagę, że aby rozwijać produkcję mleczarską i racjonalnie wykorzystać możliwości kary za przekroczenie limitów powinny być maksymalnie obniżone.

MS
Wrp.pl