fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyWięcej środków na modernizację

Więcej środków na modernizację

Więcej rolników otrzyma w bieżącym roku pomoc na inwestycje w swoich gospodarstwach w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych”. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki zwiększył o blisko połowę wysokość środków dla tych, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie w 2009 r., z 577,7 milionów euro do 855,2 miliona euro. Na decyzję o zwiększeniu dotacji wpłynęło znaczne przekroczenie we wnioskach w 8 województwach limitu środków przeznaczonych na ten cel.”

ARiMR przyjęła w całym kraju prawie 25 tys. wniosków, w których rolnicy ubiegali się o 3,83 miliarda złotych wsparcia na modernizację swoich gospodarstw. W ośmiu województwach, po zsumowaniu kwot o które wystąpili rolnicy, limity środków zostały znacznie przekroczone, a to oznaczało, że wielu z nich nie otrzyma dofinansowania do swoich inwestycji. Szef resortu podjął więc decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy do podziału z 577,7 milionów euro do 855,2 miliona euro. Dzięki temu, prawdopodobnie w trzynastu województwach pieniądze będzie mógł dostać każdy rolnik, który złożył prawidłowo wypełniony wniosek i rozliczy zgodnie z obowiązującymi procedurami przeprowadzoną inwestycje. Niestety, w województwach Lubuskim, Zachodniopomorskim i Wielkopolskim zapotrzebowanie na środki, wynikające ze złożonych wniosków, przekracza limit pieniędzy przeznaczony na Modernizację gospodarstw rolnych” w całym okresie realizacji PROW na lata 2007- 013 i dla części wnioskodawców udzielenie wsparcia nie będzie możliwe. Sytuacja ta dotyczy około 1,2 tys. rolników.
W tych województwach, gdzie limit finansowy przewidziany na “Modernizację gospodarstw” nie zostanie wykorzystany w całości, po rozliczeniu wniosków złożonych z 2007 i 2009 roku, będą ogłoszone kolejne nabory.”

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.