fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówWięcej portów i towarów z Ukrainy w porozumieniu zbożowym w zamian za...

Więcej portów i towarów z Ukrainy w porozumieniu zbożowym w zamian za zgodę na transport rosyjskiego amoniaku

Jak poinformowała Agencja Reutera, toczą się rozmowy na temat włączenia do umowy zbożowej kolejnych ukraińskich portów i produktów w zamian za uruchomienie tranzytu rosyjskiego amoniaku przez część rurociągu znajdującą się na Ukrainie.

Rosyjski amoniak przestał płynąć do portu w pobliżu Odessy po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych chciałaby jednak, aby to się zmieniło.

ONZ zaproponowała Kijowowi, Ankarze i Moskwie rozpoczęcie przygotowań do tranzytu rosyjskiego amoniaku przez terytorium Ukrainy – poinformowało anonimowe źródło Agencji.

– Jak Państwo pamiętają, Sekretarz Generalny przedstawił stronom kilka pomysłów na usprawnienie pracy Wspólnego Centrum Koordynacyjnego, aby także popracować nad kwestią eksportu amoniaku, który jest częścią podpisanej umowy. rozmowy i kontakty są kontynuowane. Ale to tyle, co mogę teraz powiedzieć – powiedział rzecznik prasowy ONZ Stephane Dujarric.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]