Więcej pieniędzy na rolnictwo. Nowelizacja ustawy budżetowej na rok 2021

fot. mw

Rada Ministrów 21 września przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2021 wraz z uchwałą w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2021. Zmiany dotyczą m.in. środków dla producentów trzody chlewnej.

– Rząd chce zmienić budżet na 2021 r., ponieważ dochody państwa będą znacząco wyższe od pierwotnie zaplanowanych – nawet o ponad 78 mld zł. Więcej pieniędzy zostanie więc przeznaczonych m.in. na zdrowie, wsparcie dla samorządów, drogi i koleje i rolnictwo – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Dowiedzieliśmy się, że o około  650 mln zł zwiększone zostaną środki m.in. na zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt oraz na pomoc finansową udzielaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu dla producenta świń w związku z walką z ASF. Wsparcie otrzymają także jednostki realizujące zadania w obszarze rolnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności