fbpx
Strona głównaPrawo i finanseWięcej pieniędzy dla popegeerowskich gmin

Więcej pieniędzy dla popegeerowskich gmin

Gminy popegeerowskie mogą liczyć na większe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Premier Mateusz Morawiecki zadecydował, że w skali całego kraju pomoc pieniężna zostanie zwiększona z 250 mln zł do 340 mln zł. W ramach programu wsparcie trafi do ponad 500 gmin w całym kraju.

– Wsparcie gmin popegeerowskich z RFIL to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane PGR-y. Wysokość wsparcia wynosi od 50 tys. zł do 5 mln – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

– Zdecydowałem o zwiększeniu funduszu z 250 mln zł do 340 mln zł i jestem przekonany, że to nie koniec. Częścią Polskiego Ładu jest sprawiedliwy rozwój, który ma dać perspektywy małym miejscowościom – mówi premier Mateusz Morawicki.

Gminy dotacje będą mogły przeznaczyć  na wszelkie inwestycje i zadanie inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane PGR-y. W szczególności na takie zadania jak:  budowę, rozbudowę lub przebudowę kanalizacji sanitarnej lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompowni ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich i innych ważnych inwestycji z punktu widzenia gminy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.