Więcej pieniędzy dla popegeerowskich gmin

fot. S. Skrzysz

Gminy popegeerowskie mogą liczyć na większe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Premier Mateusz Morawiecki zadecydował, że w skali całego kraju pomoc pieniężna zostanie zwiększona z 250 mln zł do 340 mln zł. W ramach programu wsparcie trafi do ponad 500 gmin w całym kraju.

– Wsparcie gmin popegeerowskich z RFIL to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane PGR-y. Wysokość wsparcia wynosi od 50 tys. zł do 5 mln – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

– Zdecydowałem o zwiększeniu funduszu z 250 mln zł do 340 mln zł i jestem przekonany, że to nie koniec. Częścią Polskiego Ładu jest sprawiedliwy rozwój, który ma dać perspektywy małym miejscowościom – mówi premier Mateusz Morawicki.

Gminy dotacje będą mogły przeznaczyć  na wszelkie inwestycje i zadanie inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane PGR-y. W szczególności na takie zadania jak:  budowę, rozbudowę lub przebudowę kanalizacji sanitarnej lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompowni ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich i innych ważnych inwestycji z punktu widzenia gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności