fbpx
Strona głównaPozostałeWicepremier Andrzej Lepper spotkał się dziś z drobiarzami

Wicepremier Andrzej Lepper spotkał się dziś z drobiarzami

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper przyjął dziś przedstawicieli Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

Reprezentanci środowiska zwrócili się do szefa resortu rolnictwa z kilkoma postulatami dotyczącymi sytuacji na rynku drobiu, ale także w szerszym kontekście odnoszącym się w ogóle do rynku mięsa.
Według związku należy wprowadzić systemowe rozwiązania dotyczące hodowli i chowu drobiu pozwalające na racjonalny rozwój tej gałęzi produkcji rolnej.
Bardzo istotną kwestią, podnoszoną przez dzisiejszych gości szefa resortu rolnictwa była sprawa objęcia rolników regulacjami prawnymi takimi, jakie mają przedsiębiorcy w zakresie prawa układowego, upadłościowego naprawczego. Ponadto Przedstawiciele Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu podnosili sprawę umów kontraktacyjnych, które według ich oceny powinny być obligatoryjne.
Wicepremier Andrzej Lepper podkreślił znaczenie silnych reprezentacji rolników i grup producenckich, co w istotny sposób mogłoby przyczynić się do zdecydowanego uporządkowania sytuacji na poszczególnych rynkach rolnych. Szef resortu rolnictwa poprosił o przygotowanie konkretnych propozycji i przedstawienie ich na kolejnym spotkaniu w przyszłym tygodniu.

źódło:biuro prasowe
MRiRW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.