fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWiceminister Romanowski: ukraińskie zboże nie powinno pozostawać w naszym kraju

Wiceminister Romanowski: ukraińskie zboże nie powinno pozostawać w naszym kraju

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski spotkał się dziś, 19 stycznia, z ukraińskim wiceministrem rolnictwa Markijanem Dmytrasewyczem – tematem rozmów był tranzyt produktów rolnych z Ukrainy przez terytorium Polski.

Wiceminister Romanowski deklarując wsparcie Ukrainy na arenie międzynarodowej zwrócił uwagę, że to wsparcie nie może powodować zakłóceń na polskim rynku wewnętrznym i być zagrożeniem dla polskich producentów i konsumentów: ukraińskie zboże wwożone do Polski nie powinno pozostawać w naszym kraju, ponieważ jego tranzyt ma służyć krajom najbardziej potrzebującym – tylko takie rozwiązanie przyczyni się do wzmocnienia światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

Natomiast z powodu nadużyć ze strony nierzetelnych przewoźników i nieprawidłowości w handlu zbożem przeznaczonym na cele techniczne, polski resort rolnictwa zdecydował o wzmocnieniu nadzoru nad zbożem trafiającym do naszego kraju z Ukrainy.

Wiceminister Dmytrasewycz podziękował za wsparcie, jakie strona ukraińska otrzymuje ze strony polskiej, także w zakresie przewozu towarów rolnych, i zgodził się, że wszelkie przypadki nadużyć powinny być jak najszybciej wyjaśniane. Zadeklarował pełną współpracę w tym zakresie i poinformował, że strona ukraińska chce usprawnić przewozy tranzytowe zbóż w celu ich dalszego transportu do krajów trzecich, także przez polskie porty morskie.

Jak podaje serwis prasowy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozmowy techniczne w tym zakresie będą kontynuowane przez wiceministrów obu krajów.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.