fbpx
Strona głównaSensacjeWiceminister od ciągnika odwołany

Wiceminister od ciągnika odwołany

Prezydium komitetu politycznego PiS zdecydowało, że musi nastąpić dymisja wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Norberta Kaczmarczyka – poinformował we wtorek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że koalicjant będzie mógł uzupełnić ten wakat w rządzie swoim innym kandydatem.

W poniedziałek pojawiła się informacja, że wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk będzie zdymisjonowany. Informacje te potwierdził we wtorek w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

– Wczoraj prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić. I ona nastąpi – zadeklarował.

Pytany był czy Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska przetrwa do wyborów, czy też ugrupowania pójdą osobno.

– Nie przesadzajmy, że tu postać wiceministra rolnictwa, czy jego dymisja, może doprowadzić do jakiegoś rozejścia się Zjednoczonej Prawicy – odparł wicemarszałek.

Nie podał, kto zastąpi Kaczmarczyka na stanowisku.  Wyjaśniał jedynie, że zgodnie z umową koalicyjną, “koalicjant w tym wypadku będzie mógł uzupełnić tą swoją pulę w rządzie, swoim kolejnym, innym kandydatem”.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.