Weź udział w konkursie, zrób zdjęcie i zgarnij 1000 euro!

Wiadomości Rolnicze Polska są patronem medialnym konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Elanco. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?

Elanco Animal Health, firma specjalizująca się w obszarze ochrony zdrowia zwierząt gospodarskich, zainicjowała europejski konkurs fotograficzny pt. „Jak rolnictwo zadba o bezpieczeństwo żywnościowe w przyszłości”. Może w nim wziąć udział każdy – wystarczy przesłać do organizatorów zdjęcie przedstawiające zwierzęta, krajobrazy, nowoczesne gospodarstwa rolne, czy styl zarządzania promujący innowacyjność w produkcji żywności.
Konkurs to jedno z działań w ramach ruchu Enough, zainicjowanego przez firmę Elanco, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Z kolei zadanie, jakie neisie ze sobą konkurs, to poznanie społecznej wizji nowoczesnego i  innowacyjnego sposobu, w jaki rolnictwo jest w stanie w zrównoważony sposób sprostać problemowi wzrastającego popytu.

Zdjęcie należy przesłać za pośrednictwem strony internetowej: http://www.elancophotocompetition.com. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat konkursu. 20 najlepszych prac zostanie wybranych przez jury, będą one poddane głosowaniu online oraz zostaną wystawione w wybranych krajach UE. W Polsce pojawią się na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego już pod koniec października br. Laureaci dostaną również nagrody. Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma 1000 euro.
Należy się jednak spieszyć, termin nadsyłania prac mija w najbliższą niedzielę, 27.września 2015 r.

Komentując inicjatywę, Dr Ramiro Cabral, dyrektor zarządzający w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki firmy Elanco Animal Health powiedział: „Chcieliśmy stworzyć platformę, która zachęciłaby ludzi do twórczego zaangażowania się w temat nowoczesnej produkcji żywności i zrównoważonego rolnictwa w Europie. Ponad 20 mln gospodarstw domowych w UE nie może sobie pozwolić na spożywanie, chociażby co drugi dzień, wartościowego posiłku zawierającego mięso, ryby czy kurczaka. Problem przystępności cenowej żywności dotyczy więc także nas,  Europejczyków. Wierzymy, że współpraca wszystkich zainteresowanych stron, w połączeniu z innowacjami technologicznymi w procesie produkcji, w przyszłości stanie się kluczem do rozwiązania problemu bezpieczeństwa żywnościowego i przystępności cenowej”.
Konkurs będzie można obserwować „live” na Twitterze pod hashtagiem #FarmtheFuture.

Wiadomości Rolnicze Polska są patronem medialnym konkursu.
Renata Struzik, źródło: Elanco