fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaWeterynarze będą protestować przed Ministerstwem Rolnictwa

Weterynarze będą protestować przed Ministerstwem Rolnictwa

W czwartek 17 listopada Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego zorganizuje pikietę pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Środowisko lekarzy weterynarii postanowiło wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów usuwania urzędowych lekarzy weterynarii z systemu kontroli żywności oraz zastępowania ich tzw. personelem pomocniczym.

– Takie rozwiązanie zakwestionuje budowaną przez lata na świecie markę bezpiecznej polskiej żywności. Na szali jest wart miliardy euro eksport polskiej żywności pochodzenia zwierzęcego, którego  załamanie odbierze dochody przemysłu mięsnego oraz dziesiątków tysięcy rolników – czytamy w komunikacie Komitetu Protestacyjnego Porozumienia Warszawskiego.

– Pikieta jest także pierwszym krokiem w naszym sprzeciwie wobec braku realizacji podjętych przez Wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka zobowiązań płacowych wobec urzędowych lekarzy weterynarii oraz pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Kolejnym będzie masowe wypowiadanie umów przez urzędowych lekarzy weterynarii, które już się rozpoczęło oraz działania związków zawodowych przewidziane w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – dodaje komitet.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.