fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWęgry nie chcą wycofać zakazów wobec Ukrainy, Komisja Europejska nie chce wypłacić...

Węgry nie chcą wycofać zakazów wobec Ukrainy, Komisja Europejska nie chce wypłacić Polsce pieniędzy

Węgry jako jedyny unijny kraj utrzymują jednostronną decyzję dotyczącą zakazu importu towarów rolno-spożywczych. Nie zgadzają się bowiem, aby do ich kraju trafiały towary, na dostawy których umowę podpisano przed unijną decyzją o zakazie importu.

To zasadnicza przeszkoda do tego, aby uruchomić wypłatę unijnej pomocy z rezerwy kryzysowej, która miałaby opiewać na łączną kwotę 100 mln euro, z czego 40 mln euro miałoby trafić do Polski.

– Jest jeszcze jeden kraj, który nie zniósł ani jednego środka przeciwko eksportowi produktów rolnych z Ukrainy. […] Zaoferowaliśmy pakiet pomocy pod warunkiem wycofania środków jednostronnych. Krajem, który tego nie zrobił, są Węgry […]. 3 maja przedstawiliśmy te działania różnym krajom. Rozmawialiśmy wtedy o pakiecie pomocowym w wysokości 100 mln euro i warunkach jego ulokowania. W tym momencie wciąż czekamy na wyeliminowanie pewnych jednostronnych środków, które zostały nałożone, zanim będziemy mogli zrobić kolejny krok – stwierdziła Miriam Garcia Ferrer, przedstawicielka Komisji Europejskiej ds. handlu i rolnictwa. 

Ferrer potwierdziła także, że Komisje Europejska otrzymała wspólne pismo od niektórych krajów członkowskich, w którym zaprotestowano przeciwko przyznaniu krajom pokrzywdzonym przez nadmierny import z Ukrainy środków z unijnej rezerwy kryzysowej oraz że wkrótce na nie odpowie.

4 KOMENTARZE

  1. Węgry to jedyny kraj z jajami w eurokołchoźie. Stawia na pierwszym miejscu interes narodowy a nie obcych takich jak ukraina która na dodatek (oby tak pozostało) do UE nie należy.

  2. DRUGA WOJNA ŚWIATOWA !!!!! SS i Wermacht, oraz pozostałe “niemce” stosują “ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWĄ” !!!!!!!!!! Proszę o podanie RÓŻNIC MIĘDZY TAMTYMI CZASAMI ,i TĄ SYTUACJĄ !! …………… “za jednego, cierpią WSZYSCY” amen !!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.