fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWe wtorek pszenica taniała. Rosja chce zdjąć kontyngent eksportowy, co wywoła dalsze...

We wtorek pszenica taniała. Rosja chce zdjąć kontyngent eksportowy, co wywoła dalsze spadki

Po poniedziałkowym wybiciu w związku z rosyjskimi atakami na ukraińskie miasta wtorek upłynął pod znakiem spadków cen zbóż. Cena pszenicy spadła o 8,25 EUR/t do 356 EUR/t.

Poza realizacją zysków nad ceną pszenicy wisi widmo rosyjskich zapowiedzi o możliwości zdjęcia ceł i kontyngentów eksportowych. – Zbiory są duże, więc w zasadzie prawdopodobnie tak, w tej chwili nie ma żadnych przesłanek do nałożenia jakichkolwiek ograniczeń ilościowych – powiedziała Interfaxowi rosyjska wicepremier Wiktoria Abramczenko.

W tym sezonie Rosja pobiła rekord zbiorów zbóż; to łącznie 150 mln ton, z czego 90 mln stanowi pszenica.

Cena rzepaku również spadła. Wynosi ona teraz na giełdzie Matif 630,25 EUR/t, czyli o 12,25 EUR/t mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji. Poza realizacją zysków jest to rezultat spadkowej tendencji na rynku olejów roślinnych i relatywnie słabych notowań ropy naftowej.

Cena kukurydzy spadła o 6 EUR/t do 340,75 EUR/t. I chociaż w Europie zbiory zapowiadają się źle, to napływ taniego ziarna z Brazylii hamuje podwyżki.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.