We wrześniu o biopaliwach

Następujący współcześnie szybki rozwój transportu ma swoje dobre strony, ale niesie za sobą także zagrożenia. Problemem są przede wszystkim powodowane przez pojazdy zanieczyszczenia uwalniane do atmosfery. Sektor ten odpowiada za około jedną czwartą emisji dwutlenku węgla, przy czym aż 80% tej sumy przypada na transport drogowy.

W trosce o środowisko naturalne coraz częściej poszukujemy alternatyw dla tradycyjnych paliw. Jedną z nich są biopaliwa, czyli wszelkiego rodzaju paliwa otrzymywane z biomasy – szczątków organicznych lub produktów przemiany materii roślin lub zwierząt. Rozwój w tym zakresie może wspomóc nasze starania w zakresie realizacji unijnych zobowiązań.

Przypomnijmy, że ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20% oraz zwiększenie do 15% udziału energii odnawialnej i biopaliw to wspólne cele polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, których realizacja wiąże się z zaangażowaniem wszystkich państw członkowskich w dotrzymanie indywidualnych krajowych zobowiązań w tym zakresie.

Biopaliwa to jeden z wiodących tematów Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem krajowego potencjału biomasy pochodzenia rolniczego w produkcji odnawialnych paliw transportowych i wzbogaceniem swojej wiedzy w zakresie najbardziej aktualnych problemów sektora biopaliw Krajowa Izba Biopaliw organizuje spotkanie dotyczące tego zagadnienia.

3. Konferencja na temat biopaliw odbędzie się 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, a celem dyskusji będzie odpowiedź na pytanie: „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”. W trakcie konferencji przedstawione zostaną tegoroczne, niezwykle istotne zmiany prawne oraz ich praktyczny wpływ na funkcjonowanie krajowego łańcucha wytwórczego biokomponentów i biopaliw ciekłych, najnowsze trendy i zagadnienia praktyczne towarzyszące przemysłowi biopaliw, jak również odbędzie się debata ekspercka na temat możliwych kierunków dalszego rozwoju i przyszłości branży w Polsce i Unii Europejskiej.

AT za organizatorami targów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności