fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyWczorajsza sesja na rynkach zbóż z mieszanym zamknięciem. Jakie czynniki decydują o...

Wczorajsza sesja na rynkach zbóż z mieszanym zamknięciem. Jakie czynniki decydują o cenach?

Silna przecena oleju palmowego (-8,6 proc.) i tańsza ropa ciągną w dół notowania nasion oleistych. Unijny i kanadyjski rzepak wróciły w okolice ubiegłotygodniowych minimów.

Jak informuje portal ewgt.com.pl rekordowo tanie euro wsparło lekkie odbicie notowań unijnych zbóż po dużej wtorkowej przecenie.

Ponadto w  środę odbyły się w Ankarze rozmowy delegacji rosyjskiej i ukraińskiej na temat odblokowania eksportu z portów Morza Czarnego. Turecki Minister Obrony ogłosił przełom i zapowiedział, że strony powinny podpisać stosowną umowę w przyszłym tygodniu. Logistyką dostaw i inspekcjami transportów ma zająć się Turcja przy współpracy z ONZ.

Kukurydza w kontrakcie listopadowym zamknęła się 1,4 proc wyżej na poziomie 305,5 euro/t a pszenica w kontrakcie na wrzesień zakończyła dzień na poziomie 344,25 euro/t czyli wyżej o 072 proc. Taniał natomiast rzepak, który zakończył dzień niżej o 0,96 proc. na poziomie 668,5 euro/t.

W Chicago handel lipcowymi seriami kontraktów zbliża się do końca. W środę kukurydza zamknęła dzień na 1 proc. plusie, podczas gdy pszenica i soja traciły kolejny dzień z rzędu.

Wydarzeniem dnia była publikacja danych o inflacji w USA. W czerwcu inflacja w Stanach Zjednoczonych wzrasta do 9,1 proc. r/r – najwyższego poziomu od listopada 1981 r. Rośnie zatem prawdopodobieństwo większych podwyżek stóp procentowych przez FED, a tym samym presja spadkowa na rynku towarów i akcji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.