Ważne: 15 marca upływa termin składania corocznych sprawozdań o odpadach z gospodarstw

Przypominamy rolnikom o obowiązku corocznego składania sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, które dotyczy gospodarstw rolnych o powierzchni powyżej 75 ha użytków rolnych.

Sprawozdanie należy złożyć w terminie do 15 marca br. za pośrednictwem sytemu „Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce opakowaniami” – BDO: https://bdo.mos.gov.pl/.

Gospodarstwa, które w ubiegłym roku nie zdawały odpadów, nie składają sprawozdań zerowych, tylko wysyłają oświadczenie o braku wytworzonych odpadów w 2020 roku i przesyłają pocztą tradycyjną na adres odpowiedniego do miejsca lokalizacji gospodarstwa rolnego Urzędu Marszałkowskiego.

– Gospodarstwa rolne oprócz folii rolniczych i opakowań po środkach ochrony roślin mogą wytwarzać odpady w postaci: akumulatorów, opon, filtrów olejowych, oleju silnikowego i przekładniowego, odpadów z remontów, złomu, części maszyn, odzieży ochronnej itp., które należy ewidencjonować i ująć w sprawozdaniu – informuje Warmińsko–Mazurska Izba Rolnicza.

7 KOMENTARZE

  1. Rolnicy powyżej 75h A co Ci poniżej 75 palą folię i nie muszą się później rozliczać gdzie tu logika przecież rolników poniżej 75 H jest znaczenie więcej, na zachodzie nie ważne ile ma hektarów ma obowiązek się rozliczyć co rok w innym przypadku kara jest dość spora i tam nikt nie kombinuje jakieś śmieszne oświadczenia papier zakupu np foli udokumentowane gdzie zostało to oddane do recyklingu czy utylizacji i wszystko w temacie (Polską to kraj przekrętów i oszustów ).Odgórnie pokazane jest jak to obejść.

  2. Rolnicy składają sprawozdanie za odpady WYTWORZONE w gospodarstwie rolnym. To, że odpady zostały zdane do odpowiedniej firmy nie zwalnia z obowiązku złożenia sprawozdania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności