Warzywa i owoce na zdrowie!

Wszyscy doskonale wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe. Jednak od wiedzy do wprowadzenia jej w życie daleka droga. Dlatego też wystartowała kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Wystarczy minimum 400 g owoców i warzyw aby zapewnić 5 porcji zdrowia w ciągu dnia! Po co i jak? Wszystkie odpowiedzi znajdą się w startującej właśnie, czwartej już edycji, kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Startująca właśnie, czwarta edycja popularnego programu informacyjno-edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków ruszyła. Celem jest odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące zdrowego odżywiania i prawidłowo zbilansowanej diety, bogatej w owocowo-warzywne porcje. Program ten wdraża zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz jest zgodny z zaleceniami Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministrze Zdrowia.

Ogólnopolska kampania prowadzona będzie w prasie, Internecie, radiu i telewizji i potrwa do grudnia 2015 r.

Zmierzy się z mitami
Tegoroczna kampania po raz kolejny zmierzy się z mitami na temat warzyw, owoców i soków, które są powszechne i ciągle przez dużą część społeczeństwa uznawane za fakty. Te błędne przekonania mogą bowiem prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, na co szczególnie narażone są dzieci. Bo źle zbilansowana dieta to prosta droga do poważnych zaburzeń i chorób, począwszy od problemów z nadwagą czy niedoborem witamin, po otyłość, cukrzycę czy choroby układu krążenia.

Podpowiedzą, jak wiedzę stosować w praktyce
Wiedza to tylko pierwszy krok do sukcesu. Jak pokazały badania, aż 75% mam zgadza się ze stwierdzeniem, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania. Niestety wynik ten nie oznacza, że 75% mam stosuje tę wiedzę w praktyce.

Wsparcie ekspertów
Po raz kolejny w działania podejmowane w ramach kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” zaangażują się niezależni eksperci z zakresu zdrowia i zdrowego odżywiania. Podpowiedzą oni nie tylko, jak komponować posiłki, aby były bogate w wartości odżywcze, ale też m.in. jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoje i całej rodziny. Przede wszystkim jednak, spróbują nauczyć, jak w prosty sposób zamienić złe przyzwyczajenie na te dobre, z których płyną same korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.kups.org.pl. Kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku” finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

Renata Struzik, źródło: Rebel Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności