fbpx

Warsztaty serowarskie

Sery i serki w różnym asortymencie są w gospodarstwie Borowiecka Łąka” Państwa Pazdrowskich opakowywane, etykietowane i dostarczane ze sklepów ze zdrową żywnością w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Nowej Soli. Zapotrzebowanie na nie jest tak duże, że na razie nie można zagwarantować stałych dostaw do sklepów i stałych odbiorców. Poza produkcją serów gospodarstwo zajmuje się agroturystyką edukacyjną.”

W ostatnim czasie w Borowieckiej Łące” realizowane były warsztaty serowarskie, podczas których uczestnicy produkowali sery. Pod czujnym okiem państwa Pazdrowskich uczestnicy poznali podstawowe informacje nt. produkcji sera podpuszczkowego. Warsztaty zakończyły się degustacją pysznych produktów wytworzonych z koziego mleka.
W czasie letnich wakacji odbył się cykl spotkań warsztatowych, podczas których młodzież niepełnosprawna z warsztatu terapii zajęciowej “Pomóż – nie będę sam” z Nowej Soli i okolic wraz z opiekunami poznawała zwierzostan oraz podstawowe prace wykonywane na co dzień w gospodarstwie rolnym. Młodzież uczyła się malować ogrodzenia, kosili trawę, porządkowali okolicę. Wykonywali podstawowe prace w obejściu kóz.
Dzieci uczyły się podstaw produkcji sera, a potem miały okazję go spróbować. Na zakończenie nauki w gospodarstwie odbyło się wspólne ognisko. Warsztaty uwieńczył wyjazd na targi “Polagra”.
Wspólnie z Winnicą “Kinga” w ramach produktu turystycznego “Nadodrzańska Przygoda” dla zorganizowanych grup odwiedzających winnicę gospodarstwo organizuje profesjonalne degustacje serów połączone z krótkimi prelekcjami dotyczącymi przetwórstwa mleka koziego i produkcji serów. Oprócz degustacji uczestnicy mogą też nabywać serki na miejscu.
W najbliższym czasie planowany jest udział Państwa Pazdrowskich w warsztatach praktycznych poświęconych produkcji kozich serów w Nowej Soli, Zielonej Górze oraz w Wiechlicach. Są to zajęcia dla osób niepełnosprawnych pod kątem dodatkowego przysposobienia zawodowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.