Warsztaty polowe w Barzkowicach

Rolnicy, specjaliści oraz naukowcy z dziedziny rolnictwa będą mieli okazję uczestniczenia w seminarium pt. Warsztaty polowe”, które odbędzie się 17 czerwca br. w Barzkowicach.”

Podczas spotkania eksperci w dziedzinie doradztwa rolniczego przedstawią rolnikom nowoczesne technologie w zakresie uprawy gleb oraz produkcji nasion i zbóż zalecanych do uprawy w warunkach województwa zachodniopomorskiego. Ponadto przedstawiciele banków, agend rządowych, jednostek samorządowych będą udzielać informacji i porad o kredytach i źródłach finansowania w ramach PROW na lata 2007-2013. Wykłady będą miały charakter plenerowy i przeprowadzone zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie poletek demonstracyjnych.

Seminarium ma się przyczynić do wymiany doświadczeń z zakresu rolnictwa, nawiązania współpracy międzyinstytucjonalnej, zainteresowanie rolników korzystaniem z usług doradczych i pogłębienie poziomu ich wiedzy o nowościach z branży rolnej. W projekcie weźmie udział około 200 rolników z powiatów: stargardzkiego, łobeskiego, gryfickiego, nowogardzkiego i szczecineckiego.

Ze względu na utrudniony dojazd rolników z małych miejscowości oraz możliwość przedstawienia bogatej oferty firm produkujących i oferujących szeroki asortyment sprzętu rolniczego, nawozów i środków ochrony roślin, organizator zapewni transport i wyżywienie dla uczestników z obszarów wiejskich z wyżej wymienionych powiatów. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się telefonicznie do Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego pod nr telefonu (91)561 37 00 – 02.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności