fbpx
Strona głównaWiadomościWarsztaty kulinarne z Kotem Mleczysławem

Warsztaty kulinarne z Kotem Mleczysławem

W dniach 18 i 19 grudnia 2017 r. odbyły się Mikołajkowe Spotkania z Kotem Mleczysławem zorganizowane przez Polską Izbę Mleka. W mikołajkowym przyjęciu wzięli udział uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych, które zgłosiły się do programu „Mamy Kota na Punkcie Mleka” sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Celem tego programu jest zmiana nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży oraz promowanie spożycia mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie.

– Podczas dwudniowego spotkania w warsztatach wzięło udział ponad 80 dzieci z czterech szkół podstawowych. Każdego dnia warsztatów dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które wspólnymi siłami przy pomocy prowadzącej nauczyły się przygotowywać pyszne smakołyki świąteczne. W czasie warsztatów każda z czterech grup wykonała dwa rodzaje pierożków oraz rozgrzewający sok jabłkowy z aromatycznymi, korzennymi dodatkami. Na deser dzieci przygotowały mocno czekoladowe muffiny, z których powstały wesołe renifery Świętego Mikołaja. Przyjęcie urozmaicono konkursem, w którym dzieci otrzymały liczne nagrody. Kot Mleczysław również pamiętał o małych uczestnikach i rozdał wszystkim miłe upominki – informuje PIM.

Warsztaty kulinarne poprowadziła białostocka restauratorka i blogerka kulinarna, pasjonatka zdrowego odżywania oraz pieczenia różnego rodzaju słodkości – Paulina Korol.

Źródło: PIM

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.