Warszawa opanowana przez rolników

Zgodnie z zapowiedziami dziś w Warszawie ok. godz. 11.00, przed gmachem resortu rolnictwa rozpocznie się protest producentów trzody chlewnej. O tej samej godzinie rozpocznie się również pikieta Solidarności Rolników Indywidualnych z hasłem “Polska Żywność Ekologiczna i Tradycyjna Zamiast Żywność GMO”.

Związkowcy producentów trzody chlewnej, optują za możliowścią produkcji pasz z dodatkiem roślin GM. Ich zdaniem, blokowanie tej możliwości, skazuje ich na ponoszenie większych kosztów produkcji w porównaniu z innymi krajami. Odrzucają też teorię o szkodliwym wpływie GMO na zdrowie ludzi i zwierząt.
Innego zdania są zwolennicy zdrowej żywności, którzy przyjadą do Warszawy wyrazić sprzeciw wobec GMO. W pikiecie Solidarności Rolników Indywidualnych wezmą też udział przedstawiciele Krajowego Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św. Franciszka “serceEKOziemi”, oraz stowarzyszeń EKOPOLSMAK i EKOLAND.Relacja z prostetów na www.wrp.pl.Ostatnie strajki rolników, Warszawa przeżyła prawie rok temu. Wtedy również producenci żądali od ówczesnego wicepremiera, i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera, podjęcia działań w kierunku poprawy sytuacji na rynku wieprzowiny. Dziś, związkowcy i rolnicy, mówią, że prostest nie jest wymierznony w obecny rząd, ale w zakłady mięsne.

MS
Wrp.pl
foto: K. Mikulski

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj