fbpx
Strona głównaPozostałeWarszawa opanowana przez rolników

Warszawa opanowana przez rolników

Zgodnie z zapowiedziami dziś w Warszawie ok. godz. 11.00, przed gmachem resortu rolnictwa rozpocznie się protest producentów trzody chlewnej. O tej samej godzinie rozpocznie się również pikieta Solidarności Rolników Indywidualnych z hasłem “Polska Żywność Ekologiczna i Tradycyjna Zamiast Żywność GMO”.

Związkowcy producentów trzody chlewnej, optują za możliowścią produkcji pasz z dodatkiem roślin GM. Ich zdaniem, blokowanie tej możliwości, skazuje ich na ponoszenie większych kosztów produkcji w porównaniu z innymi krajami. Odrzucają też teorię o szkodliwym wpływie GMO na zdrowie ludzi i zwierząt.
Innego zdania są zwolennicy zdrowej żywności, którzy przyjadą do Warszawy wyrazić sprzeciw wobec GMO. W pikiecie Solidarności Rolników Indywidualnych wezmą też udział przedstawiciele Krajowego Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św. Franciszka “serceEKOziemi”, oraz stowarzyszeń EKOPOLSMAK i EKOLAND.Relacja z prostetów na www.wrp.pl.Ostatnie strajki rolników, Warszawa przeżyła prawie rok temu. Wtedy również producenci żądali od ówczesnego wicepremiera, i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera, podjęcia działań w kierunku poprawy sytuacji na rynku wieprzowiny. Dziś, związkowcy i rolnicy, mówią, że prostest nie jest wymierznony w obecny rząd, ale w zakłady mięsne.

MS
Wrp.pl
foto: K. Mikulski

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.