fbpx

Wapń w uprawie rzepaku

Wapń pełni wiele ważnych funkcji fizjologicznych w roślinach uprawnych. Rzepak w związku z tym, że wytwarza bardzo dużą masę nadziemną należy do grupy roślin o dużym zapotrzebowaniu na ten składnik pokarmowy.

Osiągnięcie wysokich plonów nasion o dobrej jakości jest możliwe tylko poprzez pełne zaspokojenie potrzeb pokarmowych, w tym zapotrzebowania na wapń. W okresie całej swej wegetacji rzepak pobiera wapń z gleby bardzo nierównomiernie. Brak tego pierwiastka powoduje zahamowanie wzrostu, wyleganie łanu, słabe kwitnienie i ograniczone zawiązywanie łuszczyn, co w konsekwencji powoduje spadek wielkości plonu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów o wysokiej i szybkiej przyswajalności składników pokarmowych w postaci zabiegu dolistnego.

NAVU FORTE to nowoczesny nawóz dolistny zawierający zestaw składników pokarmowych, w tym 21% CaO w postaci naturalnego pochodzenia NANOCZĄSTECZEK.

NAVU FORTE jest wytwarzany przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez duże rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych (tzw. nanocząsteczek). Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści.

W efekcie skuteczność nawożenia dolistnego jest wyższa, w porównaniu do tradycyjnie formułowanych nawozów dolistnych – w tym mikroelementów schelatyzowanych.
Zalecana dawka 4 kg/ha.

Szczegółowe informacje na temat stosowania produktu NAVU FORTE znajdują się na stronie www.innvigo.com

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.