W tym roku mniej oleistych

Strategie Grains w lipcu prognozowała mniejsze zbiory oleistych w bieżącym sezonie. Zarówno w porównaniu do zeszłorocznych plonów, jak i czerwcowych prognoz. Tylko soi ma być więcej niż w 2014 roku.

Firma analityczna Strategie Grains w lipcowej prognozie zmniejszyła prognozy zbiorów oleistych w UE28 w sezonie 2015/16 w tym rzepaku, soi oraz słonecznika. Zbiory tych surowców łącznie powinny osiągnąć 31,8 mln ton (jest to spadek o 0,66 mln ton w porównaniu do prognoz czerwcowych) z areału 11,45 mln ha.

SG prognozuje, że średnie plony rzepaku mogą osiągnąć w bieżącym sezonie 3,3 t/ha, co przy areale 6,4 mln ha pozwoliło na zbiory rzepaku na poziomie około 21,4 mln ton, czyli 11,6% mniej niż rok wcześniej. W sezonie 2015/16 SG zmniejszyło prognozy zbiorów dla słonecznika wobec wcześniejszych i przewiduje je na poziomie 8,3 mln ton (-6,1%) z areału 4,2 mln ha. Prognozy zbiorów soi przewidują 2,1 mln ton tj. 16% więcej niż sezon wcześniej.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności