fbpx

W trosce o uprawy ziemniaków

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra rolnictwa i Rozwoju Wsi  w sprawie roślin, których uprawianie, magazynowanie, pakowanie, sortowanie, wprowadzanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przemieszczanie na tym terytorium mogą wykonywać podmioty wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych.

Celem rozwiązań przyjętych w projektowanym rozporządzeniu jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się w Unii Europejskiej agrofagów stwarzających zagrożenie dla upraw ziemniaków.

Samasz loteria - baner

Istotne dla Polski jest bowiem ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się agrofagów atakujących rośliny ziemniaka (w tym bakterii clavibacter sepedonicus i ralstonia solanacearum, nicieni z rodzaju globodera, grzyba synchytrium endobioticum, chrząszczy z rodzaju epitrix). Profesjonalną uprawą ziemniaka w Polsce zajmuje się bowiem około 46,5 tys. producentów rolnych.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.