fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinW trosce o uprawy ziemniaków

W trosce o uprawy ziemniaków

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra rolnictwa i Rozwoju Wsi  w sprawie roślin, których uprawianie, magazynowanie, pakowanie, sortowanie, wprowadzanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przemieszczanie na tym terytorium mogą wykonywać podmioty wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych.

Celem rozwiązań przyjętych w projektowanym rozporządzeniu jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się w Unii Europejskiej agrofagów stwarzających zagrożenie dla upraw ziemniaków.

Istotne dla Polski jest bowiem ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się agrofagów atakujących rośliny ziemniaka (w tym bakterii clavibacter sepedonicus i ralstonia solanacearum, nicieni z rodzaju globodera, grzyba synchytrium endobioticum, chrząszczy z rodzaju epitrix). Profesjonalną uprawą ziemniaka w Polsce zajmuje się bowiem około 46,5 tys. producentów rolnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.