W trosce o nasze korzenie

„Wspólna Polityka Rolna Europy: W trosce o nasze korzenie” to tytuł kampanii komunikacyjnej na temat WPR, którą uruchomiła Komisja Europejska we wszystkich krajach UE.

Celem kampanii jest „uświadomienie obywatelom UE, a zwłaszcza mieszkańcom miast, jak ważne jest rolnictwo zrównoważone, nie tylko jako źródło zdrowej żywności, lecz także sposób dbania o środowisko, tereny wiejskie i gospodarkę”.
Kampania skierowana jest przede wszystkim do ogółu społeczeństwa, nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu odtworzenie więzi między codziennym życiem mieszkańców miast a rolnictwem – będącym źródłem zatrudnienia, rozwoju obszarów wiejskich, lecz także formą zarządzania zasobami naturalnymi i ochroną środowiska.
W ramach kampanii, KE uruchomiła m.in. specjalną stronę internetową, która zawiera informacje na temat roli WPR oraz wiele ciekawych materiałów audiowizualnych (m.in. krótkie filmy edukacyjne, reklamę telewizyjną i kinową, animowane klipy na temat głównych składowych reformy WPR). Strona zawiera również zestaw zabaw edukacyjnych dla uczniów.

(Źródło: MRiRW)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności