fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychW środę ceny zbóż i rzepaku kontynuowały wzrosty

W środę ceny zbóż i rzepaku kontynuowały wzrosty

Ceny zbóż i oleistych na paryskim Matifie poszły dziś znów w górę. Może nie były to wielkie wzrosty, jednak widać kontynuację trendu zapoczątkowanego wczoraj.

Cena pszenicy w kontraktach na wrzesień wzrosła o 0,49 proc. do 358,5 euro za tonę. Kukurydza ze starych zbiorów podrożała o 0,82 proc. do 306 EUR/t, zaś w kontraktach na listopad o 0,91 proc. do 304,5 EUR/t. Najbardziej wzrosła cena rzepaku, bo o 2,3 proc. do 699,25 EUR/t.

Czy to jednak długotrwały trend?

– Pszenica skorzystała ze wzrostu zainteresowania importerów po dużej przecenie z ostatniego tygodnia. Należy pamiętać, że presja spadkowa na szerokim rynku surowców nadal istnieje w oczekiwaniu na recesję w światowej gospodarce i spadek popytu. W obniżaniu cen (inflacji) mają pomóc podwyżki stóp procentowych przez Banki Centralne. Rosnące stopy sprawiają, że wielu inwestorów finansowych przeniosło (przenosi) się na rynek obligacji  z rynku towarów i akcji – wyjaśnia Andrzej Bąk z e-WGT.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.