fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychW środę ceny zbóż i rzepaku kontynuowały wzrosty

W środę ceny zbóż i rzepaku kontynuowały wzrosty

W środę ceny pszenicy, kukurydzy i rzepaku kontynuowały wczorajsze wzrosty. Sytuacja na rynkach zbóż nadal determinowana jest przez decyzje Rosji; wczoraj zapowiedziano referenda w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy, zaś dziś prezydent Putin zapowiedział częściową mobilizację.

To wszystko budzi niepokój wśród inwestorów. Wobec powyższych informacji bowiem rosną obawy o umowę o bezpiecznym transporcie zbóż przez Morze Czarne. Dotychczasowa umowa obowiązuje do listopada i nie wiadomo, czy nie zostanie zerwana. Jeżeli nawet nie, to istnieją obawy co do jej przedłużenia.

Cena pszenicy wzrosła dziś w Paryżu o 2,28 proc. do 347 euro za tonę. Wzrosła także cena kukurydzy; na zamknięciu sesji wyceniono ją na 338 EUR/t, co oznacza wzrost o 2,04 proc. Najmniej zyskał rzepak, bo 0,91 proc., co na zamknięciu sesji dało cenę 580 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.