W sprawie stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

NSZZ RI „Solidarność” negatywnie zaopiniował projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze na 2016 rok, gdzie zaproponowano stawkę zwrotu akcyzy na poziomie 0,95 PLN/1 litr.

Rolnicza ,,Solidarność ‘’ podobnie jak w latach poprzednich domaga się zwrotu za paliwo rolnicze w maksymalnej stawce.

– Nie możemy zgodzić się na obniżenie stawki, która nie odzwierciedla w żaden sposób aktualnych warunków prowadzenia produkcji rolniczej. Ponadto stawka ta sprawia, że mechanizm, który w założeniu ma służyć poprawie konkurencyjności polskim rolnikom, nie spełnia swojej roli. Biorąc pod uwagę powyższe, a także fakt wystąpienia klęski suszy, która pogorszyła sytuację dochodową polskich rolników oraz ich konkurencyjność, NSZZ RI „Solidarność” domaga się realizacji stawki zwrotu za paliwo rolnicze w pełnej wysokości, a nie 0,95 PLN jak założono w projekcie rozporządzenia – mówi Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ RI "Solidarność"  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności