W sercu Polski

W dniach 18–19 czerwca a na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbędzie się XVIII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne „w sercu Polski”.

Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest jedynym w  regionie  łódzkim przedsięwzięciem poświęconym w całości promocji hodowców i całej branży rolniczej województwa łódzkiego. Uczestniczyć będą w niej najlepsi hodowcy z terenu całego województwa łódzkiego którzy prezentować będą swoje zwierzęta – bydło, trzodę chlewną, konie, owce, króliki, szynszyle i ptactwo ozdobne. Najlepsze z  nich  otrzymają tytuły: superchampion, champion i wicechampion.

Natomiast targi  „W sercu Polski”,  zgromadzą producentów i dystrybutorów maszyn i sprzętu rolniczego. Na powierzchni około dwóch hektarów wystawiać się będą firmy z całej Polski. W tegorocznej edycji swoją markę i produkty promować będzie około 120 firm. Z uwagi na odbywającą się jednocześnie XVIII Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych, tradycyjnie, najwięcej będzie firm paszowych, drugą pod względem liczby wystawców grupę stanowić będą firmy prezentujące ciągniki i maszyny rolnicze, będą też firmy świadczące usługi inseminacyjne; przyjadą mleczarnie i piekarnie, firmy pszczelarskie, a także banki ze specjalną ofertą dla rolników i mieszkańców wsi, firmy prezentujące kolektory słoneczne czy piece co.

Podczas targów Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach gościć będzie też przedstawicieli innych instytucji działających na rzecz rolnictwa – Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Regionalny w Łodzi, Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Łodzi, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi, Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Łodzi, Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy – którzy również odpowiadać będą na pytania rolników.

Zgodnie  już z kilkuletnią tradycją do Bratoszewic przyjadą również twórcy ludowi  z obrazami, drewnianymi świątkami i diabłami, kwiatami z bibuły i haftowanymi serwetami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności