W ramach Światowych Dni Młodzieży

Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie we współpracy z Praską Giełdą Spożywczą, Agencją Rynku Rolnego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego przygotowały dla pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży wiele atrakcji.

W arkadach CBR przy Krakowskim Przedmieściu 66 powstał kiermasz produktów tradycyjnych i  regionalnych – Polskie Smaki, czynny od 22 do 24 lipca w godz.10.00 – 20.00.  W tych samych dniach w godz. 10.00–12.00 organizowane będzie  „Polskie śniadanie”.  Młodzież  przybyła do Warszawy z okazji Dni w Diecezjach ŚDM będzie miała okazję poczęstować się polskimi produktami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Poza ucztą kulinarną, w planach także pokazy muzyczne. Na estradzie  przy Skwerze Hoovera (Krakowskie Przedmieście), w godz. 12.00 – 14.00, Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska (Podlasie) będzie prowadzić warsztaty taneczne. Młodzi pielgrzymi zostaną zaproszeni do nauki krakowiaka, poloneza i polki podlaskiej. Finałowy korowód na Plac Zamkowy planowany jest w niedzielę 24 lipca – informuje Zbigniew Filipkowski, dyrektor Centralnej Biblioteki Rolnicze.

Ponadto na fasadzie budynku CBR prezentowana jest wystawa wielkoformatowych fotografii poświęcona wolontariatowi – Bohaterowie codzienności, przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II.