fbpx
Strona głównaCenyW poniedziałek taniały zboża i ropa

W poniedziałek taniały zboża i ropa

Poza rzepakiem poniedziałek upłynął pod znakiem przecen po obu stronach Atlantyku. Pszecica w Chicago staniała o ponad 4 proc., a na Matifie o ponad 3 proc. do poziomu 369,75 EUR/t w kontraktach na maj.

Spadły również wyceny kontraktów na nowe zbiory, w Paryżu o 2,8 proc. do 338 EUR/t. Kukurydza w Paryżu straciła 2,21 proc., co dało cenę 331,25 EUR/t.

– Tradycyjnie już zapowiadane na dzisiaj rozmowy pokojowe między Kijowem i Moskwą przyniosły poprawę nastrojów na rynkach akcji, ale przeceniły surowce. W Chicago część inwestorów zamyka swoje długie pozycje przed czwartkową publikacją przez USDA kwartalnego raportu o zapasach oraz na temat intencji areału zasiewów. Rynek spodziewa się wyższego areału upraw soi i mniejszego kukurydzy w porównaniu z ubiegłym rokiem. Do poniedziałkowych spadków przyczyniła się też zapowiedź potrzebnych deszczy w Europie i na terenach upraw pszenicy ozimej w Stanach Zjednoczonych – informuje e-WGT.

Rzepak zarówno na giełdzie Matif jak i w Winnipeg “zaliczył” trend boczny.

Taniała z kolei ropa; brent o 6,77 proc. do poziomu 112,48 USD za baryłkę, a WTI o 6,97 proc. do 105,96 USD za baryłkę.

– W poniedziałek taniała duża grupa kontraktów na surowce, na czele z ropą. Przyczynia się do tego powrót epidemii covid-19 w Chinach –  lockdown został wprowadzony w Szanghaju (miasto 25 mln mieszkańców) – podaje e-WGT.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.