W ochronie pomidora

Firma Bayer 19 maja uzyskała rozszerzenie zezwolenie MRiRW nr R-268/2016 dla fungicydu Pyton Consento 450 SC.

Pyton Concento 450®SC środkiem grzybobójczym o działaniu układowym i wgłębnym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC). Dotychczas środek ten był dopuszczony w ochronie ziemniaka przeciwko alternariozie i zarazie ziemniaka. 
 
Po rozszerzeniu etykiety możliwe jest również polecanie i stosowanie w ochronie pomidora pod osłonami przeciwko zarazie ziemniaka, gdzie zaleca się stosowanie go w dawce 2 l/ha ( 0,2 l/1000 m2, okres karencji w pomidorach wynosi 3 dni. W sezonie zaleca się wykonać do 3 zabiegów, w rotacji ze środkami o odmiennym mechanizmie działania – informuje Mirosław Korzeniowski w firmie Bayer zajmujący się zarządzaniem Uprawami Ogrodniczymi .
 
Zalety stosowania  Pytona Concento®  450 SC w ochronie pomidora: poprawia skuteczność działania  integrowanych programów ochrony, przydatny w strategiach antyodpornościowych, krótki okres karencji , bezpieczeństwo dla konsumenta i środowiska.
 
W Polsce produkt jest dostępny u partnerów handlowych Bayer w opakowaniach 1; 5 i 15 L. 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności