W obronie polskich rolników i konsumentów

10 000 podpisów pod petycją w obronie polskich rolników i konsumentów przekazały już polskie organizacje pozarządowe do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Apelują one do premier Beaty Szydło o dążenie do całkowitego i jednoznacznego wyłączenia z umów TTIP i CETA wszystkich kwestii, które mają negatywny wpływ na tradycyjne rolnictwo rodzinne i rolnictwo ekologiczne oraz tych, które mogą zagrozić jakości i bezpieczeństwu polskiej żywności.

Jeśli umowy TTIP i CETA wejdą w życie, napływ tańszej, ale niskiej jakości żywności zza oceanu doprowadzi do upadku wielu gospodarstw rolnych w naszym kraju i osłabi ochronę konsumentów. Organizacje apelują dzisiaj, aby przedstawiciel polskiego rządu uwzględnił kwestie rolnictwa i żywności w rozmowach ministrów handlu, które odbędą się 13 maja – informuje Akcja Demokracja
 
Kampanię zbierania podpisów prowadzi sześć polskich organizacji: Akcja Demokracja, Forum Rolnictwa Ekologicznego, Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO), Stowarzyszenie Ekoland i Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych im. Świętego Franciszka z Asyżu. 
 
Poniżej prezentujemy treść petycji w obronie polskich rolników i konsumentów Bronimy polskiego rolnictwa i żywności
 
"Do Pani Premier Beaty Szydło i Pana Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.
 
Jesteśmy zaniepokojeni tym, że planowane porozumienia handlowe między Unią Europejską a USA i Kanadą (TTIP i CETA) mogą zniszczyć polskie rolnictwo. Napływ żywności zza oceanu doprowadzi do upadku wielu gospodarstw rolnych w naszym kraju. Osłabi też ochronę konsumentów przed GMO oraz szkodliwymi środkami chemicznymi masowo używanymi w produkcji żywności w Ameryce Północnej.
 
Apelujemy do polskiego rządu o dążenie do całkowitego i jednoznacznego wyłączenia z umów TTIP i CETA wszystkich kwestii, które mają negatywny wpływ na tradycyjne rolnictwo rodzinne i rolnictwo ekologiczne, a także wysoką jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności. Jeśli inne kraje nie zgodzą się na ten postulat, Polska powinna umowy odrzucić".
 
Kampania jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji, Forum Rolnictwa Ekologicznego, Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO), Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. Świętego Franciszka z Asyżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności