fbpx
Strona głównaPolecamyW.Kosiniak-Kamysz: nie ma naszej zgody na wprowadzenie tego haniebnego prawa

W.Kosiniak-Kamysz: nie ma naszej zgody na wprowadzenie tego haniebnego prawa

Podczas dzisiejszego protestu rolników w Warszawie (przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie zwierząt – tzw. piątki dla zwierząt Kaczyńskiego) do zgromadzonych rolników przemawiało wielu polityków i działaczy rolniczych – wśród nich poseł i Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Żadne poprawki, które po raz kolejny dzielą Polskę, polską wieś są nie do przyjęcia. Nie ma naszej zgody na ciągły podział, który wynika tylko i wyłącznie z obłudnej, fałszywej zasady – dziel i rządź” – powiedział lider ludowców.

Ten marsz jest wyrazem jedności różnych środowisk, o różnej historii i przeszłości. Ale łączy nas jeden wspólny mianownik – Polska!! Dzisiaj jest debata w Senacie, ponowimy na posiedzeniu plenarnym, wniosek o odrzucenie ustawy w całości. Nie ma naszej zgody i nie będzie na wprowadzenie tego haniebnego prawa, które może wyrządzić więcej krzywdy, niż dwa embarga wprowadzone przez Rosję” – kontynuował W.Kosiniak-Kamysz.

To jest atak na podstawy ekonomiczne, bytowe – to jest uderzenie w polskie rodziny, polską wieś i polskie miasta. Koniec z tym podziałem, bo ta ustawa najpierw podzieliła miasto i wieś polską, a teraz podzieliła jeszcze rolników. Jest szansa jeszcze to dziś zatrzymać. Dziś trzeba do wszystkich senatorów z każdej opcji wykrzyczeć, bo już nie da się tego powiedzieć, że nie ma naszej zgody na tą ustawę“- wykrzyczał poseł IX kadencji Sejmu.

“Prosimy was o pomoc, bo bez was to się nie uda. Dla zdrowotności proszę nie oglądać programu o 19:30.” – zakończył prezes PSL

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.