fbpx
Strona głównaTechnikaW Indiach sprzedawanych jest najwięcej nowych ciągników na świecie, a zeszły rok...

W Indiach sprzedawanych jest najwięcej nowych ciągników na świecie, a zeszły rok był rekordowy. Liczby robią wrażenie

Rynek indyjski jest największym rynkiem jeśli chodzi o sprzedaż ciągników na świecie. Sprzedaż nowych ciągników osiąga tam poziom wręcz niewyobrażalny w porównaniu do naszych rynków. Zobaczmy, jak to wygląda w liczbach.

Sprzedaż nowych ciągników w Indiach zamknęła się w zeszłym roku na poziomie 802 670 sztuk. To o 11% więcej niż rok wcześniej i o 1% więcej niż w rekordowym dotychczas roku 2018. rekord pobito pomimo bardzo słabego kwietnia, kiedy to sprzedano “zaledwie” 12 tys. sztuk (5 razy mniej niż średnia z 2020 roku) z powodu pandemii koronawirusa. Dla porównania w zeszłym roku w Polsce zarejestrowano 9891 ciągników.

Czytaj także: Rolnik – konstruktor zbudował ciągnik zasilany… energią słoneczną

Rekordowy wynik przypisywany jest przede wszystkim bardzo dobrym zbiorom oraz rządowym programom rozwoju obszarów wiejskich.

A jak wygląda podział na koncerny i marki na indyjskim rynku?

Koncern M&M zamknął rok 2020 z 39-procentowym udziałem w rynku i sprzedażą 310 908 jednostek w ramach dwóch głównych marek, Swaraj i Mahindra. Firma z Bombaju odnotowała wzrost o 6,55 procent w 2020 roku i pozostała największym producentem ciągników w kraju.

Czytaj także: Ciągniki używane: najpopularniejsze modele w Polsce

TAFE z siedzibą w Chennai zakończyło rok 2020 sprzedażą 145 861 ciągników i 18-procentowym udziałem. Z 15,6-procentowym wzrostem sprzedaży w 2020 roku firma pozostała drugim co do wielkości producentem ciągników w Indiach.

Sonalika Tractors, marka International Tractors odnotowała sprzedaż 120 733 sztuk w 2020 roku i 15-procentowy udział w krajowym rynku ciągników, przy 40,5-procentowym wzroście. Sonalika jest trzecim co do wielkości producentem ciągników w Indiach.

Czytaj także: Zdalnie sterowany ciągnik zbudowany dla chorego ojca, aby nadal mógł prowadzić gospodarstwo

Escorts zamknęło zeszły rok sprzedażą, która wzrosła o 3,4 procent do 90 040 sztuk, a udział w rynku wyniósł 11 procent.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.