fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychW grudniu zmniejszył się ukraiński eksport zbóż drogą lądową. Nadal duży udział...

W grudniu zmniejszył się ukraiński eksport zbóż drogą lądową. Nadal duży udział polskiego przejścia granicznego

Jak informuje serwis APK Inform, w grudniu transportem drogowym opuściło Ukrainę 215,5 tys. ton zbóż. To o 26 proc. mniej niż w listopadzie, kiedy to wywieziono 291,8 tys. ton.

W podanej przez serwis ilości 116,8 tys. ton stanowi kukurydza, 86,6 tys. ton to pszenica, a 12,1 tys. ton to jęczmień. Najwięcej zboża wywieziono przez dwa przejścia graniczne – w rumuńskiej miejscowości Siret i polskim Dorohusku, przez które przewieziono 27 proc. kukurydzy, 35 proc. pszenicy i 30 proc. jęczmienia.

Według serwisu APK Inform w sezonie 2022/2023 ukraiński eksport pszenicy spadnie do 13,5 mln ton (-28 proc.), kukurydzy do 23 mln ton (-15 proc.) a jęczmienia do 2,4 mln ton (-28 proc.).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.