fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychW czwartek notowania zbóż odbiły w górę

W czwartek notowania zbóż odbiły w górę

Po kilku dniach spadków notowania cen zbóż i oleistych zanotowały wreszcie wzrosty zarówno na paryskim Matifie jak i za oceanem.

Kukurydza w kontraktach na listopad zdrożała wczoraj o 1,87 proc. do 327 euro za tonę i niemal identyczny wzrost widoczny był w Chicago. Cena pszenicy w Paryżu wzrosła o 1,56 proc. do 342,25 euro za tonę, a w Chicago o 2,45 proc. Najbardziej zdrożał rzepak, bo o 2,45 proc. do 648,25 EUR/t. Podobna skala wzrostu wystąpiła w Winnipeg. Za oceanem mocno drożała soja, bo o 3,66 proc.

– Zmienność na rynku pozostaje duża, a notowania amerykańskich i unijnych zbóż oraz nasion oleistych poruszają się w tym tygodniu w trendzie bocznym. Do głosu na przemian dochodzą argumenty prospadkowe (wznowienie ukraińskiego eksportu drogą morską, zagrożenie globalną recesją i konflikt dyplomatyczny na linii USA-Chiny) i prowzrostowe (sucha i gorąca pogoda w Europie Zachodniej i w pasie upraw kukurydzy i soi w USA oraz silny popyt międzynarodowy na zboża, też z UE) – informuje e-WGT.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.