VI Kongres Kobiet

9 i 10 maja br w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczął się VI Kongres Kobiet.

Tegoroczny Kongres Kobiet przypada w 25-lecie transformacji ustrojowej, 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej, jest pod hasłem „wspólnota, równość, odpowiedzialność”. 

Od początku hasłem wszystkich kongresów było zwiększenie realnego udziału kobiet w polityce. Będzie dyskutować się też o innych formach wspierania kobiet w nadchodzących wyborach. Jest to forum wymiany doświadczeń: międzynarodowych i lokalnych, w zakresie edukacji, przedsiębiorczości, budowania solidarności. Głos zabiorą kobiety znane i nieznane, z różnych środowisk i grup zawodowych.

Podczas pierwszego dnia Kongresu odbędzie się m.in. sesja plenarna poświęcona sytuacji na Ukrainie, znaczeniu Polski w Europie i Europy w Polsce. Udział w niej mają wziąć m.in. b. premier, b. przewodniczący PE Jerzy Buzek oraz europarlamentarzystka Danuta Huebner. Zaplanowano również debatę pod hasłem "Wszystko, co chcesz wiedzieć o gender".
W dniu dzisiejszym na Kongresie pojawić się mają m.in. Anna Komorowska, jutro premier, Donald Tusk. W sobotę sesje mają być poświęcone m.in. aktywności zawodowej kobiet i zwiększeniu udziału w procesach decyzyjnych. Dyskusje i debaty są w centrach tematycznych, traktują o zagadnieniach samorządności, edukacji, zdrowiu, kulturze, sprawom publicznym, ekonomii i ekologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności