fbpx

Valtra zaprezentowała ciągniki N i T piątej generacji

Po premierze serii G w zeszłym roku i serii A na początku tego roku, Valtra kontynuuje rozwój piątej generacji, wprowadzając nowe ciągniki serii N i T.

Ciągniki Valtra piątej generacji zostały zaprojektowane tak, aby zaoferować klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania.

Samasz loteria - baner

Valtra N V generacji, fot. Valtra

– Nowe ciągniki nie tylko dobrze wyglądają, są także łatwe w obsłudze, mają wiele nowych inteligentnych funkcji i są niezwykle ergonomiczne. W nowej serii wprowadziliśmy wiele ulepszeń w oparciu o opinie klientów na temat naszych wielokrotnie nagradzanych ciągników czwartej generacji. Rolnictwo precyzyjne stanowi centralny element nowej generacji, a każdy nowy model jest dostępny z Valtra Connect – mówi Mikko Lehikoinen, Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Serie N i T wyposażone w nowe funkcje

Przeprojektowane kabiny, nowy wygląd, nowe funkcje przekładni i silnika oraz całkowicie nowy inteligentny wyświetlacz ułatwiają korzystanie z najnowocześniejszych technologii. Jedną z najbardziej widocznych nowości w ciągnikach piątej generacji serii N i T jest wyświetlacz na słupku A, który zastępuje tradycyjną tablicę rozdzielczą za kierownicą i na którym na kolorowym ekranie można łatwo odczytać wszystkie ważne informacje. W górnej części wyświetlacza zawsze widoczne są informacje domyślne, takie jak prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika i czas pracy silnika. Poniżej, kierowca może wybrać informacje dotyczące sterowania ciągnikiem i maszyną – w żądanym formacie. Wyświetlacz pokazuje również informacje o stacji radiowej i smartfonie przez Bluetooth.

Wnętrze Valtry N V generacji, fot. Valtra

Ten sam wyświetlacz może być także stosowany w modelach HiTech i Active do konfigurowania wszystkich ustawień silnika, układu hydraulicznego i przekładni. Wyświetlacz w przejrzysty sposób prezentuje wszystkie ustawienia i etapy, pozwalając kierowcy w pełni wykorzystać możliwości ciągnika. W modelach Versu i Direct, wyświetlacz na słupku A i SmartTouch rozdzielają zadania w zależności od potrzeb, a także preferencji kierowcy.

Już po wejściu do kabiny ciągnika serii N lub T piątej generacji widać, że maszyna została gruntownie zmodernizowana. Kolumna kierownicy jest zupełnie nowa, a regulacja położenia kierownicy jest teraz łatwiejsza. Ciesząca się uznaniem dźwignia zmiany kierunku jazdy Valtra została unowocześniona, dzięki czemu teraz łatwiej jest zmieniać kierunki jazdy podczas przełączania pomiędzy różnymi elementami sterującymi, takimi jak dźwignia SmartTouch lub układ do jazdy tyłem TwinTrac. Kierownica jest nieco większa niż wcześniej, ale nie straciła poręczności charakterystycznej dla ciągników Valtra.

Wnętrze Valtry T V generacji, fot. Valtra

Rozruch w zakresach prędkości B i C jest łatwy, nawet przy dużym obciążeniu, dzięki nowej funkcji Start Boost. Zmiana między zakresami prędkości jest teraz szybsza, co jest zauważalne zwłaszcza podczas jazdy po drogach.

Bardziej komfortowa praca

Nowa kabina jest bardziej komfortowa i pozwala na bardziej wydajną pracę. W modelach SmartTouch, prawa strona kabiny została przeprojektowana, a fotel obraca się jeszcze bardziej w prawo. Prawy panel sterowania posiada również poręczny uchwyt na telefon oraz opcjonalne porty ładowania USB do telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Górna część oparcia na fotelu nowej generacji Valtra Evolution wychyla się wraz z kierowcą oraz zapewnia podparcie, gdy kierowca obraca się, aby przyjrzeć się osprzętowi z tyłu.

Istnieje również opcja Premium, czyli wysokiej jakości wyposażenie wnętrza o ciemnej stylistyce, które obejmuje m.in. skórzaną kierownicę, częściowo chromowane pedały i gumowe wyłożenie na dnie schowka.

Jeszcze bardziej inteligentne modele

Mniej więcej dwa na trzy nowe ciągniki Valtra są już wyposażone w zautomatyzowane kierowanie lub zaawansowane rozwiązania inteligentnego rolnictwa. Klienci mogą również wyposażyć swój nowy ciągnik serii N lub T w system automatycznego prowadzenia Valtra Guide i funkcje inteligentnego rolnictwa, takie jak dokumentacja zadań TaskDoc i kontrola sekcji. Dane zadania można bezproblemowo przesyłać pomiędzy ciągnikiem a oprogramowaniem zarządzającym gospodarstwem.

Zupełnie nowy Auto U-Pilot łączy innowacyjny system zarządzania na uwrociach Valtra z systemem Valtra Guide. Auto U-Pilot steruje maszyną z większą precyzją na uwrociach, co sprawia, że kierowca nie musi się aż tak koncentrować i łatwiej jest mu wykonywać swoją pracę.

Podstawowe dane techniczne ciągników Valtra N i T piątej generacji

Ilość opcji oprogramowania wzrasta w szybkim tempie wraz z rozwojem technologii inteligentnego rolnictwa, a klienci Valtry mogą łatwo aktualizować funkcje w swoich ciągnikach SmartTouch.

Valtra T V generacji, fot. Valtra

– Nowe przepisy, takie jak Europejski Zielony Ład, przyspieszają zapotrzebowanie na rolnictwo precyzyjne. W najbliższych latach rolnictwo zmieni się bardziej niż w ostatnich dziesięcioleciach. Wierzymy, że technologia precyzyjnego rolnictwa odegra kluczową rolę w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Zapewnienie, że właściwa technologia jest stosowana we właściwym miejscu i czasie, pomoże poprawić wydajność rolnictwa. Valtra jest gotowa wspierać rolników w tej zmianie – mówi Lehikoinen.

Dostępne od zaraz

Nowe modele Serii N i T są dostępne od zaraz, ponieważ ich produkcja rozpoczęła się już wiosną tego roku w fabryce Valtra w Finlandii.

Valtra zaprezentuje nowe modele podczas wirtualnej premiery w dniu 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 12:00 na stronie www.valtralive.com/pl/2021. Aby uczcić 70 rocznicę powstania firmy Valtra, podczas imprezy zaprezentowana zostanie również nowa Seria A V generacji oraz technologia inteligentnego rolnictwa Valtra.

Źródło: Valtra

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.