Valtra Versu, Direct i seria S bogato wyposażone

Ciągniki Valtra Versu, Direct i seria S z jeszcze bardziej udoskonalonymi elementami wyposażenia są już produkowane seryjnie na pełną skalę. Wśród nowych rozwiązań znalazły się: zaawansowany tryb napędu manualnego (Direct), hamowanie silnikiem po uruchamianiu przekładni nawrotnej w celu uzyskania jeszcze bardziej płynnej zmiany kierunku (Versu i Direct), zaawansowana regulacja obrotów silnika i prędkości jazdy z dwoma programowanymi wartościami obu parametrów i wiele innych.

Ciągniki Versu z pięciostopniową przekładnią PowerShift i Direct z przekładnią bezstopniową w ciągnikach serii N i T wyposażone są w modułowe, nowoczesne przekładnie. Cztery zakresy prędkości przekładni Direct zostały dostosowane do wszystkich prac wykonywanych przez ciągnik. Każdy zakres zaczyna się od 0 km/h (w przybliżeniu: A: 0-9, B: 0-18., C: 0-27, D: 0-50 km/h), a maksymalna prędkość osiągana jest przy obrotach silnika 1600 obr/min.

Hydraulika w modelach Versu i Direct cieszy się doskonałą opinią rolników i firm usługowych. Układ hydrauliczny zapewnia rekordowy przepływ oleju hydraulicznego na poziomie 160 l/min do sześciu rozdzielaczy z tyłu i trzech z przodu ciągnika. Olej hydrauliczny i przekładniowy, są rozdzielone, co wpływa na wymianę ciepła i zrównoważenie temperatur w przekładni, zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia oleju (szczególnie przydatne w modelach Direct).

Ciągniki Valtra serii S również spotkały się z ciepłym przyjęciem Klientów. Szczególne uznanie zdobyły silniki AGCO Sisu Power SCR (Selective Catalytic Reduction – selektywna redukcja katalityczna”) za swą sprawność, niskie zużycie paliwa i wysoką moc – do 370 KM. Silnik z instalacją SCR zużywa o 3-7 procent paliwa mniej niż jednostki konkurencji! Nie wolno także zapomnieć o ekologicznych zaletach silników SCR, ponieważ w układzie katalizacji następuje przetwarzanie tlenków azotu w nieszkodliwy azot i wodę.

Wspólną cechą nowych modeli Valtry są najnowocześniejsze systemy, takie jak Auto-Guide2 – automatyczny system kierowania czy sterowanie maszynami za pośrednictwem magistali Isobus. System Auto-Guide2 nowej generacji posiada nowy odbiornik TopDock przystosowany nie tylko do sygnałów satelitarnych GPS, ale również do sygnałów nawigacyjnych systemów Glonass i Galileo oraz nową konsolę, którą można także wykorzystać do sterowania maszynami za pośrednictwem magistrali Isobus.

www.valtra.com

Informacje dodatkowe:
Valtra Inc. doskonali, produkuje, sprzedaje i serwisuje ciągniki Valtra. Valtra jest czołowym producentem ciągników w krajach skandynawskich i drugą pod względem popularności marką w Ameryce Łacińskiej. W 2008 roku całkowita produkcja w Finlandii i Brazylii wyniosła 25 000 ciągników. Valtra jest marką o światowym zasięgu, należącą do AGCO.

AGCO, Your Agriculture Company, (NYSE: AGCO) została założona w 1990 roku i oferuje pełną linię produktów, w tym ciągniki, kombajny, maszyny do zbioru zielonek, opryskiwacze, sieczkarnie polowe, maszyny uprawowe oraz części do nich. Oferta AGCO obejmuje czołowe marki maszyn rolniczych, takie jak: Valtra®, Challenger®, Fendt® i Massey Ferguson®, które są rozprowadzane przez ponad 3 000 niezależnych dealerów i dystrybutorów w ponad 140 krajach świata. AGCO zapewnia finansowanie zakupów indywidualnych poprzez AGCO Finance. AGCO ma siedzibę w Duluth w stanie Georgia, USA. W 2008 roku AGCO mogło się poszczycić sprzedażą w wysokości 8,4 miliardów dolarów netto. Zapraszamy na naszą stronę www.AGCOcorp.com.